Murat Küçükgirgin

Murat Küçükgirgin

1976 İzmir/ Bergama doğdum. Bergama Lisesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tarih Bölümü mezunuyum. Mimar Sinan Güzel Sanat Üniversitesi – Fen Bilimleri Enstitüsü- Enformatik – Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptım.

1995 – 2015 yılları arasında Doğan Holding, iNNoVA Bilişim Çözümleri, BilgeAdam gibi şirketlerde yazılımcı, tasarımcı ve yönetici pozisyonlarında çalıştım. 2000-2010 yılları arasında İstanbul’da Tasarımcı ve yazılımcıları bir araya getiren, 30’un üzerinde etkinlik düzenleyen bir topluluk yarattım. Şirket kurdum ve batırdım. 

2015 yılından bu yana hayatımı okumaya, yazmaya ve toplumsal sorunlar için çözümler bulmaya, bilim, teknoloji ve tasarım düşünen insanları bir araya getirmeye adadım. Türkiye’de toplumsal gelişme için “Open Innovation” ve “Biz Etkisi’nin yaygınlaşması için çalışıyorum. 

“Biz Benden Akıllıyız” mottosu ile bir araya gelmiş Açık İnovasyon Derneği’nin kurucularından, “Daha iyi bir gelecek için mola” HacknBreak: Açık İnovasyon Kampı ve Konferansı’nın düzenleyicilerinden, yaratıcı topluluklar, stk’lar ve öğrenen ve öğretenlere açık OpenCampus’un gönüllülerinden biriyim. 

Twitter: https://twitter.com/muratkgirgin
Dernek: http://acikinovasyon.org
H&B: http://hacknbreak.com